Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela zwykła (14.01.2023)

  1. Rozpoczął się okres zwykły w ciągu roku. Nadal jednak śpiewamy kolędy i adorujemy Boże Dziecię w szopce.
  2. W tym tygodniu: w czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziele ekumenicznym – ruchu dążącym do zjednoczenia różnych wyznań chrześcijańskich; w sobotę, we wspomnienie św. Sebastiana imieniny obchodzi Ks. Wikariusz naszej parafii. Polecajmy go w naszych modlitwach. Mszę świętą w jego intencji sprawować będziemy w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00. W przyszłą niedzielę Dzień Babci.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej od Bronisławy Różyc do Agaty Różyc. Było 9 osób, złożono ofiarę 240 zł. Na sobotę, na 8.45. prosimy kolejną grupę: od Krystyny Siarek do Ireny Borek.
  4. Trwa kolęda – odwiedziny rodzin naszej parafii. Odwiedziny duszpasterza to piękny zwyczaj, od dawna praktykowany. Pragniemy wspólnie pomodlić się z rodzinami naszej parafii i pragniemy prosić o błogosławieństwo Boże. Już teraz dziękujemy rodzinom naszej parafii za życzliwe przyjęcie. Prosimy dzieci o przygotowanie zeszytów od religii. W niektóre dni (wolne od szkoły) przed księdzem pójdą ministranci. Prosimy o przysłanie samochodów 20 minut przed rozpoczęciem kolędy. Dobrze byłoby, gdyby ktoś z rodziny, która oczekuje na księdza wyszedł przed dom. Będzie to znak, że kapłan jest w tym domu oczekiwany. Rodziny, które w czasie ostatniego roku zamieszkały w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Kolęda na Osiedlu będzie w sobotę 27 stycznia. Prosimy o zapisywanie się chętnych z Osiedla. W czasie kolędy możemy złożyć ofiarę na prace gospodarcze przy parafii. Najważniejszą inwestycją, która nas czeka jest wymiana ogrzewania kościoła. W dalszej kolejności mamy w planach budowę toalety przy kościele oraz remont zakrystii połączony z wymianą mebli. Jeżeli ktoś ma takie pragnienie, może również złożyć zwyczajową ofiarę dla księży. Traktujemy ją jako formę podziękowania za całoroczną pracę duszpasterską. Jeśli ktoś jest nieobecny przed południem, istnieje możliwość odwiedzin po mszy wieczornej (ok. 17.30). 

Porządek kolędy:

Poniedziałek 15 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska – od Stanisław Mazurczak – Bogdan Olejarczyk

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – ulicą od Zawady (Siarek – Mazurczak)

Wtorek 16 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska (Paweł Siarek – Sławomir Raczyński) – z przerwą na pogrzeb p. sołtysa Mariana Grzegolca (od 13.20 do ok. 15.30)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – ulicą od Zawady (od Jacka Solewicza do Pawła Mroczkowskiego)

Środa 17 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska (J. Majchrzak – S. Kwiatek)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – ulicą od Zawady (od Leszka Gajewskiego do Marka Kota)

Czwartek 18 stycznia Ks. Wikariusz od 9.00 Górno – ulicą od Zawady (J. Iwański – M. Kraj)
Piątek 19 stycznia Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – Wspólna (J. Piotrowski – J. Karyś)
Sobota 20 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Bór – Lewa strona (Grzegolec – Kałuża)

Ks. Wikariusz od 9.00 Bór – Lewa strona (Siarek – Matuszewski)

Poniedziałek 22 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska  (Gil – Maciejec)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – Targowa, cz. 1 (od Marka Dziekańskiego do Michała Walczyka)

 

 

  1. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  2. Ochotnicza Straż Pożarna w Górnie organizuje zbiórkę elektroodpadów –w sobotę 20 stycznia. Środki ze zbiórki będą przeznaczone na zakup sprzętu oraz wyposażenia naszej jednostki. Osoby chętne do wzięcia udziału proszone są o wystawienie elektroodpadów przed posesje, przed godz. 10.00, a strażacy je odbiorą. Można oddać m.in.: telewizory, komputery, lodówki, pralki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, monitory, drukarki, telefony, elektronarzędzia, baterie i wszelki inny sprzęt elektryczny. W przypadku większych sprzętów strażacy oferują pomoc przy wyniesieniu. Można również przywieźć rzeczy pod remizę lub umówić się na inny termin. Wesprzyjmy tę akcję.
  3. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, po mszach świętych, odbędzie się zbiórka pieniężna dla Nikoli, 15-latki z Mąchocic, która 2 miesiące temu została potrącona przez samochód, ponosząc liczne obrażenia, w tym utratę lewej nogi. Zebrane fundusze pomogą w rehabilitacji oraz w zakupie protezy nogi. Zbiórkę publiczną prowadzą wolontariusze oraz rodzina Nikoli wraz z OSP z Brzezinek.
  4. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Taca z 7 stycznia wyniosła 2962,75 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone podczas kolędy.
  5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Błaszczyk. Zmarł także p. sołtys Marian Grzegolec. Pogrzeb będzie we wtorek o 14.00. R.I.P.
  6. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.