Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2023)

1. Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. W każdą niedzielę o 11.20 Droga Krzyżowa prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. W każdą niedzielę po mszy o godzinie 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami.
  3. Można już nabywać baranki wielkanocne. Składamy za nie ofiarę w wysokości jednego obiadu. Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do przekazania 1,5% podatku. Jest to możliwe podczas składania deklaracji podatkowej (numer KRS 0000198087). Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach.
  4. W tym tygodniu: w piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00 (będzie także podczas Drogi Krzyżowej). Po Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy Pismem Świętym. W sobotę – I Sobota miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 9.00
  5. Jeśli chodzi o nasze rekolekcje mamy drobną korektę. Będą one od soboty przed 5 Niedzielą Wielkiego Postu do poniedziałku (wtedy będzie dzień spowiedzi). Poprowadzi je ks. prof. Przemysław Kantyka – Dziekan Wydziału Teologii KUL. Polecajmy w naszych modlitwach Księdza Rekolekcjonistę i sprawę naszych rekolekcji parafialnych.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupę od Jadwigi Kraj do Anny Wiatrowskiej. Było 10 osób, złożono ofiarę 300 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy Górno-Osiedle: ulice Chabrowa i Sosnowa.
  7. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra, Promyczki dla dzieci oraz Trwajcie w miłości
  8. Można już składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zachowamy zwyczaj, że mogą to uczynić Róże Różańcowe (jeśli chcą, mogą także zamówić msze w swojej intencji). Można także składać indywidualnie ofiary.
  9. Dziękujemy za materialną troskę o parafię.
  10. Do Pana odeszła śp. Franciszka Morawska z ul. Miłej. R.I.P.
  11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.