Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu (10.12.2023)

1. Trwa Adwent. Jest to czas oczekiwania w podwójnym wymiarze – na przyjście Jezusa na końcu czasów oraz na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię, którą będziemy świętować w Uroczystość Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego oczekiwania jest także udział w roratach – w dni powszednie (poza uroczystościami) o godzinie 7.00. Zapraszamy także dzieci na ich czuwanie adwentowe z lampionami – o godzinie 17.
  2. Dziękujemy wszystkim za udział w rekolekcjach adwentowych. Ci, którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi przedświątecznej będą mieli taką możliwość przed mszą w dni powszednie, czas spowiedzi wydłużymy w ostatnim tygodniu Adwentu. Można także skorzystać z rekolekcji w okolicznych parafiach.
  3. W nadchodzącym tygodniu: w sobotę komunia święta chorych – od godziny 11.30.
  4. Można już nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Cena – koszt jednego obiadu. Możemy również nabywać poświęcone opłatki. Ofiara jest dobrowolna – będzie przeznaczona na stroje dla ministrantów.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła kolejnej grupie od Jolanty Piotrowskiej do Jadwigi Zarębskiej. Było 10 osób, złożono ofiarę 260 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Marianny Jamrożek do Borek Bogusława.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny (GN Historia Kościoła) oraz Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, jak również dwumiesięcznik „Trwajcie miłości” (za dowolną ofiarę). Można także nabywać kalendarze misyjne (7 zł).
  7. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Wpłynęła w ubiegłym tygodniu jedna anonimowa ofiara – 300 zł.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.