Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu (02.12.2023)

  1. Rozpoczęliśmy Adwent. Jest to czas oczekiwania w podwójnym wymiarze – na przyjście Jezusa na końcu czasów oraz na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię, którą będziemy świętować w Uroczystość Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego oczekiwania będzie udział w roratach – w dni powszednie (poza uroczystościami) o godzinie 7.00. Zapraszamy także dzieci na ich czuwanie adwentowe z lampionami – o godzinie 17.
  2. Do jutra trwają rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Michał Kacprzyk – student misjologii i prawa kanonicznego. Poniedziałek jest dniem spowiedzi: spowiedź od 8.30 do 12.30 oraz od 16.00 do 17.00. Poniedziałek to także dzień odpustu z racji św. Barbary. Jutro msze św. o 8.00; 10.00; 12.00; 17.00 (zmiana!)
  3. W nadchodzącym tygodniu: w czwartek – Godzina Święta o 19.00. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 8.00; 10.00 i 17.00. O 17.00 Dzieci Pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki.
  4. Można już nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Cena – koszt jednego obiadu. Opłatki poświęcimy w przyszłą niedzielę i od przyszłej niedzieli będą one dostępne.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła kolejnej grupie – od Marianny Jarząbek do Doroty Kot. Było 6 osób. Złożono ofiarę 290. Za tydzień w sobotę zapraszamy grupę od Jolanty Piotrowskiej do Jadwigi Zarębskiej.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny (GN Historia Kościoła) oraz Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, jak również dwumiesięcznik „Trwajcie miłości” (za dowolną ofiarę). Można także nabywać kalendarze misyjne (7 zł).
  7. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Na Duszpasterstwo Młodzieży zebraliśmy 477 zł. Dziękujemy także pewnej rodzinie za podjęcie się redagowania gabloty przy wejściu na plac kościelny.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.