Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Konkurs na najpiękniejszy RÓŻANIEC

 Konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec”

Październik to miesiąc, w którym szczególnie gorąco powinniśmy się modlić na różańcu. “Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby. Modlitwa tak prosta i tak bogata!” – mówił Jan Paweł II. Matka Boża w szczególny sposób prośbę                 o modlitwę różańcową kierowała do dzieci – świętej Bernadetty w Lourdes, pastuszków Łucji Hiacynty i Franciszka w Fatimie, czy Justyny i Basi w Gietrzwałdzie. Dzieci te gorliwie modliły się na własnoręcznie wykonanych różańcach. Dlatego we wrześniu został ogłoszony w naszej parafii i szkole konkurs na wykonanie „Najpiękniejszego Różańca”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – IV oraz oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, rozwój talentów, aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, cukierków, żelek, chrupek, nakrętek, itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka. Powołana komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów…          W wyniku obrad jury wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi: Weronika Koruch, Wiktoria Siarek, Zuzanna Sobieraj, Oskar Pakuła, Eliza Gajewska, Patryk Anioł, Bartłomiej Dziedzic. Nagroda specjalna powędrowała do Zuzi Sierpińskiej. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce w kościele parafialnym podczas Dnia Papieskiego. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie, otrzymały nagrody oraz słodki upominek, ufundowany przez Proboszcza – Księdza Marka Zawłockiego. Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana w kościele parafialnym oraz na szkolnym korytarzu.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i za dawanie dobrego wzorca szerzenia modlitwy różańcowej.

Ks. Marek Zawłocki

Jolanta Gawęcka

Zapraszamy do obejrzenia galerii konkursowej.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.