Komunikat Biskupa Kieleckiego

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, Czcigodni Duszpasterze!

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami ogromnej tragedii naszych Rodaków dotkniętych powodzią w południowo-zachodniej części Polski. Wyrażamy im nasze współczucie i zapewniamy, że w obliczu  kataklizmu nie pozostaną sami. Nasza Caritas diecezjalna już podjęła zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów i organizację transportów z pomocą rzeczową na tereny powodziowe.

Zwracam się z serdeczną prośbą, by w duchu chrześcijańskiej miłości włączyć się w dzieło pomocy osobom poszkodowanym. Niech wyrazem naszej solidarności w najbliższą niedzielę, 22 września, będzie modlitwa w ich intencji oraz zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy świętej. Jednocześnie proszę – w miarę możliwości – o organizowanie pomocy rzeczowej w parafiach. Zebrane dary rzeczowe można przekazywać do placówek kieleckiej Caritas.

Wdzięczny za Waszą hojność i ewangeliczną troskę o bliźniego w potrzebie z serca błogosławię.

Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI