Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2024)

1. Trwa miesiąc październik. To miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest po mszy św. popołudniowej, czyli ok. 17.30. W niedziele – różaniec po mszy św. o godzinie 16.00. Dziękujemy dzieciom, które przygotowały różańce na wystawę. Po zakończeniu miesiąca różańcowego otrzymają one nagrody.
  2. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną. Taca przeznaczona jest na dzieła misyjne kościoła. Te dzieła można wesprzeć także poprzez zakup kalendarza misyjnego ze zdjęciami misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.
  3. Doroczne liczenie wiernych przyniosło następujące dane: na mszach świętych obecnych było 734 osoby (304 mężczyzn i 430 kobiet), do komunii przystąpiło 308 osób (219 kobiet, 89 mężczyzn).
  4. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1573 zł 50 gr.
  5. W tym tygodniu: w czwartek Godzina Święta o 19.00
  6. Nadal możemy zgłaszać naszych zmarłych do coniedzielnej modlitwy – wypominek. Za zmarłych z wypominek sprawujemy też msze św. w każdy I piątek miesiąca.
  7. Trwają wybory do Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. W poniedziałek 21 X – po różańcu (ok. 18.15) w kościele: Pozostałe ulice (Szkolna, Mała, Łysogórska, Przemysłowa; Targowa – koło skrzyżowania).
  8. Nadal czekamy na zgłaszanie się chętnych do czytania czytań podczas mszy św. niedzielnych. Sporządzony zostanie grafik miesięczny, który umieścimy na stronie internetowej.
  9. Są do nabycia kalendarze rolnicze na rok 2025. Cena 35 zł.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie od Teresy Miki – było 9 osób, złożono ofiarę 320 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Heleny Siarek do Ireny Borek.
  11. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W tym tygodniu wypłacę ostatnią ratę za okna.
  12. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny; Trwajcie w miłości, Promyczki.
  13. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.