Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła (6.10.2024)

1. Trwa miesiąc październik. To miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest po mszy św. popołudniowej, czyli ok. 17.30. W niedziele – różaniec po mszy św. o godzinie 16.00. Zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza członków róż różańcowych, dzieci i młodzież. Dla dzieci przewidziane są naklejki do kolekcji. Najlepszych uczestników nagrodzimy.
  2. Dziś po nabożeństwie różańcowym katecheza o chrzcie świętym.
  3. W tym tygodniu: w czwartek Godzina Święta o 19.00. W niedzielę na mszy św. o 10.00 wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. W przyszłą niedzielę po różańcu, z racji 13 dnia miesiąca, procesja fatimska.
  4. Możemy już zgłaszać naszych zmarłych do coniedzielnej modlitwy – wypominek. Za zmarłych z wypominek sprawujemy też msze św. w każdy I piątek miesiąca.
  5. W ubiegłą niedzielę naszymi ofiarami wsparliśmy WSD w Kielcach. Zebraliśmy 3485,60 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIV Dzień Papieski. Podczas zbiórki do puszek będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – Fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży.
  7. Rozpoczynamy wybory do Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Z każdego sektora parafii będziemy wybierać po jednej osobie do każdej rady.

Sektory są następujące (analogicznie do kolędy):

Poniedziałek – godz. 18.15 w kościele: Świętokrzyska – od Woli Jachowej do nr 98

Wtorek – godzina 18.15 w kościele: Świętokrzyska – pozostała część do kościoła + ul. Floriana

Środa – godzina 18.15 w kościele: Górno ul. Wspólna

Czwartek – godzina 18.15 w kościele: Górno – Zawada

Przyszły poniedziałek – godzina 18.15 w kościele: Targowa (od Stacji Benzynowej w kierunku Radlina)

Przyszły wtorek – godzina 18,15 w kościele: Parcele

Przyszła środa – godzina 18,15 w kościele: Osiedle

Poniedziałek 21 X – godzina 18.15 w kościele: Pozostałe ulice (Szkolna, Mała, Łysogórska, Przemysłowa; Targowa (koło skrzyżowania z DK74)

1. Nadal czekamy na zgłaszanie się chętnych do czytania czytań podczas mszy św. niedzielnych. Sporządzony zostanie grafik miesięczny, który umieścimy na stronie internetowej.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła od Stanisławy Filipczak do Anny Galery. Było 7 osób, złożono ofiarę 200 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Jadwigi Papis do Ewy Białogońskiej.
  3. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Dziś taca gospodarcza. W tym tygodniu wypłacę kolejną ratę za okna.
  4. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny; Trwajcie w miłości.
  5. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.