Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła (22.09.2024)

1. Dziś świętujemy Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła parafialnego, które miało miejsce 20 września 2015 r.
  2. Dziś naszymi ofiarami wspieramy tych, którzy ucierpieli podczas powodzi na Dolnym Śląsku.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień seminaryjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego seminarium duchownego. Gdyby ktoś chciał wesprzeć seminarium płodami rolnymi – proszę o kontakt.
  4. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (5.10.2023) do parafii św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Zgłaszać się można w zakrystii.
  5. Zapowiedzi: Konrad Piotr Tokarski – kawaler z Górna, Elżbieta Barbara Furmanek – panna z Górna, oboje par. tutejszej – zapowiedź 1.
  6. Nadal czekamy na zgłaszanie się chętnych do czytania czytań podczas mszy św. niedzielnych. Sporządzony zostanie grafik miesięczny, który umieścimy na stronie internetowej.
  7. W celu umożliwienia świadomego przeżycia sakramentu chrztu wprowadzamy katechezę przed chrztem. Taką katechezę powinni odbyć: 1 ) rodzice dziecka; 2) chrzestni dzieci przyjmujących chrzest u nas w parafii (obowiązkowe dla chrzestnych z parafii); 3) osoby, które pragną być chrzestnymi poza parafią (udział w katechezie jest warunkiem otrzymania zaświadczenia). Katecheza będzie raz w miesiącu: w 1 niedzielę miesiąca – po mszy św. o 16.00 (najbliższa katecheza: 6 października).
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie  od Marianny Jamrożek do Bogusławy Borek. Było 6 osób, złożono ofiarę 310 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Ewy Haremskiej do Stanisławy Filipczak.
  9. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2792 zł i 1 euro. Wpłynęły ofiary indywidualne: 200, 100, 150 i 300 (na konto parafialne). Prace przy montażu okien zbliżają się do końca.
  10. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.