Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła 21.07.2024

1. Trwają wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o praktykach religijnych. Weźmy pod uwagę, że w niedziele wakacyjne nie zawsze może być dwóch księży, stąd mogą być trudności ze spowiedzią. Lepiej skorzystać ze spowiedzi przed mszami w dni powszednie. Zwróćmy też uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła na mszę świętą.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– Poniedziałek święto św. Marii Magdaleny

– Wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

– Środa wspomnienie św. Kingi

– Czwartek święto św. Jakuba, Apostoła

– Piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie od Marianny Kołodziej do Danuty Olejarczyk. Było 8 osób. Złożono ofiarę 200 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę od Aleksandry Rubak do Emili Janik

4. W przyszłą niedzielę z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców będziemy modlić się w intencji kierujących pojazdami. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów. Po modlitwie poświęcenia odmówionej w świątyni ksiądz wyjdzie na zewnątrz, aby pobłogosławić wszystkim kierującym i pasażerom. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy św.

5. W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc, aby po czterech dniach wjechać na Jasną Górę. Na pielgrzymkę zapisujemy się do 31 lipca przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej pielgrzymkarowerowa.pl

6. Zbliża się czas kieleckiej pieszej pielgrzymki z Wiślicy na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościoła”. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl

7. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.