BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DOMU Z OKAZJI KOLĘDY

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Z OKAZJI KOLĘDY

Zanim prosić będziemy Boga o jego błogosławieństwo dla nas, naszych domów i tych wszystkich, którzy będą wśród nas w gościnie, wsłuchajmy się w  słowa świętego Pawła Apostoła.

Kol 3,12-13

Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się̨ w serdeczne miłosierdzie, dobroć́, pokorę̨, cichość́, cierpliwość́, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś́ zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!

PROŚBY
Bóg w swoim miłosierdziu zesłał nam Zbawiciela. Skierujmy  Niego nasze prośby wołajmy:

Wysłuchaj nas, Panie

– Pozostań Panie w  naszych rodzinach, które w Tobie pokłada nadzieję i wspieraj nas przez wszystkie dni nowego roku.

– Niech wszyscy nasi bliscy codziennie doświadczają Twojej obecności i pomocy.

– Pomóż nam wszystkim zwyciężać zło dobrem.

– Pomóż nam otwierać się na potrzeby bliźnich.

– Chorym członkom naszych rodzin przywróć zdrowie, a naszych zmarłych  przyjmij do chwały nieba.

Zjednoczeni w miłości, skierujmy do Boga Ojca wspólną modlitwę:

Ojcze nasz … Zdrowaś Maryjo …

Módlmy się.

Boże, nasz Ojcze, nawiedź nasz dom i oddal od nas wszelkie wrogie zasadzki; niech w nim przebywają̨ Twoi święci aniołowie i strzegą̨ nas w pokoju, * a Twoje błogosławieństwo niech nam zawsze towarzyszy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

POKROPIENIE WODĄ POBŁOGOSŁAWIONĄ