Historia parafii

427911Parafia Górno istnieje od 1935 r. Powstała z części parafii Daleszyce. Erygował ją bp Augustyn Łosiński. W tym samym roku wzniesiono pierwszy kościół parafialny, który służył wiernym przez wiele lat. Rozrastająca się wspólnota parafialna potrzebowała jednak większej świątyni. Jej budowę rozpoczęto w 1984 r. staraniem ks. Stanisława Janaszka. Kamień węgielny poświęcił i wmurował w ściany nowej świątyni bp Stanisław Szymecki. W prezbiterium kościoła – umieszczono obraz św. Wawrzyńca, patrona parafii. W świątyni znajduje się także obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który kiedyś znajdował się w starym kościółku. Kościół konsekrował 20 września 2015 r. bp Jan Piotrowski.

DSC_3636