Tydzień Misyjny

Już po raz 91 przeżywamy Tydzień  Misyjny. Tegoroczne hasło tego tygodnia brzmi: “Idźcie i głoście”. Nawiązuje ono do programu duszpasterskiego kończącego się roku liturgicznego, który przypomina, że jako ochrzczeni – noszący imię chrześcijan, jesteśmy powołani do ukazywania swoim codziennym życiem Jezusa i głoszenia Jego Ewangelii. Wszak “wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest słowo Chrystusa” (Rz 10,17), nie tylko w kościele podczas Mszy św. czy nabożeństw lecz przede wszystkim w domu rodzinnym, który jest pierwszym kościołem i pierwszą szkołą życia.
Rozpoczęty tydzień przypomina nam o tym, do czego jesteśmy powołani – do bycia z Chrystusem
i bycia świadkami Chrystusa.

W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o tych, którzy zostali powołania spośród nas i wysłani przez Jezusa do dawania o Nim świadectwa w różnych częściach świata. Z naszej diecezji na misjach “Ad Gentes” posługuje 6 kapłanów – misjonarzy, w takich miejscach jak Peru, Brazylia, Jamajka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kazachstan. Z poza duchowieństwa kieleckiego (pochodzących jednak z naszej diecezji) posługuje na misjach jeszcze 29 osób. Ponadto mamy wielu kapłanów ewangelizujących, także jako wędrownych katechistów w Polsce i różnych częściach świata. 

“Ewangelia jest Dobrą Nowiną, która niesie w sobie udzielającą się radość, ponieważ zawiera i oferuje nowe życie: życie Chrystusa Zmartwychwstałego, który przekazując swego Ducha ożywiającego, staje się dla nas Drogą, Prawdą i Życiem (por. J 14,6). Jest Drogą, która zaprasza nas do pójścia za Nim
z ufnością i odwagą. Idąc za Jezusem jako Drogą, doświadczamy Prawdy i otrzymujemy Jego Życie…” (fragment orędzia Papieża Franciszka na światowy Dzień Misyjny 2017r. Całość Orędzia można przeczytać na: https://w2.vatican.va/content/francesco/pl/messages/missions/documents/papa-francesco_20170604_giornata-missionaria2017.pdf).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • Twitter
  • Ulubione
  • Wykop