PRZEŚLADOWANI CHRZEŚCIJANIE

12 listopada Kościół w Polsce obchodzi IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczne hasło tego dnia to: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.

 

“Na świece co roku jest prześladowanych około 100 – 200 milionów  osób wiary chrześcijańskiej. Oznacza to, że co pięć minut ktoś umiera śmiercią męczeńską z racji swojej wiary w Chrystusa. Mniej więcej 85% tych prześladowań i mordów ma miejsce w krajach z dominującą większością muzułmańską. W roku 1900, chrześcijanie stanowili 20% populacji Bliskiego Wschodu – dziś jest to już tylko 2%.

W ciągu jednego tygodnia w Egipcie, skąd wyemigrowała rodzina Raymonda Ibrahima, znanego krytyka islamu, Bractwo Muzułmańskie zorganizowało ‘Noc Kryształową’, podczas której 82 kościołów (niektóre z nich wybudowane w V wieku n.e. przed islamskim podbojem) stanęło w ogniu bądź zostały zrujnowane. Czarna flaga dżihadu została zawieszona na szczycie kościołów, a sami wyznawcy – włączając duchownych, kobiety i dzieci – zostali ścięci.”

powyższy tekst oraz więcej informacji znajduje się na: https://ndie.pl/rzez-chrzescijan-na-bliskim-wschodzie/

 

 

Źródło mapy – Strona organizacji “Pomoc Kościołowi w Potrzebie”: http://pkwp.org/

 

“Krew męczenników zasiewem nowych chrześcijan” (Tertulian)

Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach w rożnych częściach świata, którzy z powodu miłości do Chrystusa i wiary w Niego są szykanowani, odrzucani, torturowani i zabijani. Niechaj ich wytrwałość przy Jezusie Chrystusie będzie umocnieniem naszej wiary i pobudzi nas do większego miłowania Boga oraz okazywania miłosierdzia wobec cierpiących bliźnich.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • Twitter
  • Ulubione
  • Wykop