Ogłoszenia Parafialne – IV N Wielkiego Postu – rok A – 19 III 2023 r.

1. Program rekolekcji./kartka. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich do udziału w Rek Wielkopostnych.
  2. W sobotę 25 Marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości życia.- Komunikat/
  3. Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na kolejne spotkanie w środę na 17oo
  4. Intencje mszalne w tym tygodniu:
  5. Serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek, zapraszamy dzieci, młodzież, ale również i starszych. Droga Krzyżowa w ten piątek będzie połączona z wyświetlaniem różnych obrazów z Męki Jezusa. Droga Krzyżowa ulicami Górna odbędzie się przed Niedzielą Palmową.
  6. Do Chorych z Komunią świętą udamy się 31 marca tj po 5 Niedzieli W Postu, przed Niedzielę Palmową, w piątek od 83o, Zapisujemy ich w zakrystii.
  7. W zakrystii i pod chórem do nabycia prasa katolicka : Tyg. Niedziela, Mały Gość Niedzielny na marzec, najnowszy numer – Promyczek Dobra dla młodzieży i dzieci.
  8. W przyszłą Niedzielę o 10.oo – dzieci z klasy III będą miały odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przychodzą z rodzicami i ze świecami, które miały przy chrzcie świętym.
  9. Serdecznie dziękuję Paniom które wczoraj sprzątały naszą świątynię –od P. Ireny Szczepańczyk do Małgorzaty Błaszczyk i za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą Niedzielę i  złożoną ofiarę –220 zł, – Bóg zapłać,  na sobotę 25 marca na 9oo, zapraszam Rodziny od P. Bożeny Grzegolec do P. Jadwigi Papis.
  10. W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne. Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do nabywania baranów do koszyczka ze święconką w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Miłość Chrystusa przynagla nas do miłości wobec bliźnich, a zwłaszcza potrzebujących. Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na wsparcie dzieci z rodzin ubogich.
  11. W czwartek o godzinie 19oo kolejna w tym roku „Godzina święta”, czyli konanie Jezusa przed śmiercią serdecznie zapraszam.
  12. Od przyszłej Niedzieli tj 5 N. WP. – zasłania się krzyże i obrazy w kościele aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
  13. Na kwiaty do Grobu Bożego w ostatnim tygodniu złożyli ofiarę: Koło Róż Haliny Siarek – 200, Franciszki Grzegoelc – 150 zł, Koło Róż. Jadwigi Grzegolec – 200, Marii Cela – 100 zł – Bóg zapłać !!!!!
  14. W minionym tygodniu, w piątek zmarła Śp. Danuta Białogońska z Górna, l.84 pogrzeb – będzie we wtorek o godzinie 14oo, lub w środę, ze względu na przyjazd rodziny za granicy.  – Wieczny Odpoczynek…..
  15. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, przeżywającym rocznice urodzin czy ślubu składam najlepsze życzenia zdrowia wielu Łask Bożych i wszelkiego Dobra w codziennym życiu.