Ksiądz dr Andrzej Kaleta nowym biskupem pomocniczym

Dnia 08.11.2017r. Ks. dr Andrzej Kaleta pełniący dotąd funkcję wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów oraz diecezjalnego ojca duchownego księży  został mianowany biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Zawołaniem biskupa nominata jest “Fidelitas” – wierność. To zawołanie wybrał dla swej posługi biskupiej, gdyż jak sam tłumaczył: “Dzisiaj światu potrzeba: świadków – czytelnych znaków Chrystusa, trzeba byśmy byli wierni zobowiązaniom, wierni sobie, wierni Bogu, wierni ludziom.”

Święcenia biskupie księdza doktora Andrzeja Kalety będą miały miejsce w Bazylice Katedralnej w Kielcach dnia 09.12.2017r.
o godz. 10:00.

 

Boże Ojcze, miłosierny i wiekuisty Pasterzu wszystkich ludzi. Ty z miłością kierujesz Kościołem, spraw, niech Twój sługa biskup Andrzej Kaleta, któremu powierzyłeś posługę pasterską prowadził lud wierny
w imieniu Chrystusa. Niech go uświęca głosząc Ewangelię, sprawując sakramenty i kieruje nim zgodnie z Twoją wolą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • Twitter
  • Ulubione
  • Wykop