Komunikat Ks. Bpa Jana Piotrowskiego

                                                                                                                                                                                                                                          Kielce, dnia 10 września 2019 r.

Drodzy Diecezjanie!

 W nocy z 10 na 11 maja br., podczas gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Radlinie (gmina Górno), w wyniku wybuchu butli z acetylenem ranni zostali dwaj strażacy ochotnicy. Jeden z nich doznał poważnego urazu nogi, nie może pracować, a ma na utrzymaniu żonę i czworo dzieci. Drugi strażak zmarł 22 maja. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

Zwracam się do strażaków naszej diecezji, jak i do wszystkich ludzi dobrej woli, o pomoc dla rodzin obu strażaków. Gromadzeniem środków finansowych zajmuje się Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Świętokrzyskiego, na konto którego można kierować wpłaty z dopiskiem „Pomoc”. Nr konta: 91 8493 0004 0010 0079 0523 0001.

Jestem przekonany, że w duchu chrześcijańskiej solidarności wspomożemy rodziny poszkodowanego i zmarłego strażaka.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

   Wasz Biskup

† Jan Piotrowski