Dzień Seminaryjny

W najbliższą niedzielę – 22.10.2017r. – do naszej Parafii przybędą przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach by razem z nami modlić się, dzielić słowem Bożym
i doświadczeniem Pana Boga w codziennym życiu.

Znalezione obrazy dla zapytania kaplice seminaryjna, kielce

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa by w przyszłości posługiwać pośród nas oraz o przełożonych, którzy dbają o formację alumnów w naszym Seminarium .  Modlitwą otoczmy także osoby duchowne i konsekrowane pochodzące z naszej Parafii.

Modlitwa o powołania Papieża Benedykta XVI:

“Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie sakramentów, przez które nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, aby byli mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata. Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament pojednania będą rozszerzać radość z Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego. Wspieraj biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.
Maryjo, Królowo Apostołów, módl się za nami!”

Tekst modlitwy za: http://www.niedziela.pl/artykul/79241/nd/Modlitwa-Benedykta-XVI-o-powolania