Biały Tydzień – “Dzieci komunijne dzieciom misji”

Zwracamy się z wielką prośbą do włączenia się do zaszczytnej akcji „Dzieci komunijne – dzieciom misji”. Misyjny dzień w Białym Tygodniu jest zazwyczaj pierwszą okazją do zapoznania dzieci z ideą Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Pomocą w jego zorganizowaniu służy Sekretariat Krajowy PDMD, który od początku swojej działalności przygotowuje wsparcie w formie katechez, obrazków i kopertek.

Katecheza przygotowująca do tego szczególnego dnia, jak i cała jego oprawa liturgiczna z homilią, modlitwą powszechną i procesją z darami znajdują się w Misyjnych Materiałach Liturgicznych na Wielki Post, okres Wielkanocny i Biały Tydzień – materiały te dostarczone zostały do każdej parafii.

Podczas wcześniejszej katechezy dzieci poznają sens misyjnego dnia w Białym Tygodniu oraz idee Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, do którego są zapraszane nie tylko z okazji I Komunii Świętej, ale przez cały okres wzrastania w wierze. Wtedy też otrzymują misyjne kopertki z symbolem PDMD, w których będą mogły przynieść swój dar na Eucharystię w misyjnym dniu Białego Tygodnia.

Dziękujemy za wszelkie dobro jakie realizowane jest z najmłodszymi członkami parafii na rzecz misji. Jest to dobra okazja by dzieci podzieliły się otrzymanym darem z potrzebującymi dziećmi z krajów misyjnych. Ofiary przesyłamy na konto MDDK.

Zachęcam wszystkie parafie diecezji kieleckiej do udziału w akcji „Dzieci komunijne – dzieciom misji”.

Biały Tydzień jest także dobrą okazją by zaproponować dzieciom udział w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Materiały liturgiczne, obrazki itp. rzeczy są do zabrania w sklepiku przy Wydziale Katechetycznym w Kurii Diecezjalnej.

Wdzięczny za wszelkie dobro z darem modlitwy

                                                                             Ks. Łukasz Zygmunt
DIECEZJALNY DYREKTOR PDM

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • Twitter
  • Ulubione
  • Wykop