Zespół Szkół w Górnie, Gminny Ośrodek Kultury w Górnie i Parafia Św. Wawrzyńca w Górnie

zaprasza w dniach od 5 do 12 czerwca 2017r. na 

  7 DNIOWĄ WYCIECZKĘ DO WŁOCH

      TRASA:  WATYKAN  – RZYM –  MONTE CASSINO – ASYŻ – SAN MARINOPADWA – WENECJA – WIEDEŃ

Cena: 1200 zł + 65 EURO

 

I Dzień 

Zbiórka uczestników, zajmowanie miejsc w autokarze i wyjazd z Bukowej w kierunku Włoch (godziny do ustalenia). Przejazd przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowana przerwa na posiłek (płatny we własnym zakresie)

Bazylika RzymII Dzień 

Przyjazd do chrześcijańskiej stolicy Watykanu. Udział w modlitwie Anioł Pański. Indywidualna modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki i Placu Św. Piotra, Zamek i Most Św. Anioła. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

III Dzień 

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki Św. Jana na Lateranie wraz ze Świętymi Schodami. Następnie spacer po historycznym centrum Wiecznego Miasta, gdzie będziemy mogli podziwiać: Kolosseum, Forum Romanum, Panteon, Łuk Konstantyna, Kapitol, Plan Wenecki, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontannę di Trevi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Colosseum_in_Rome-April_2007-1-_copie_2BNocleg.

AsyzIV Dzień 

Śniadanie. Przejazd  na Monte Cassino – chwila zadumy na polskim cmentarzu wojennym, na którym wśród swoich żołnierzy pochowany jest gen. Władysław Anders. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd do średniowiecznego Asyżu. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Bazyliki Św. Franciszka, spacer po Piazza Comune, Bazylika Św. Klary, Kościół Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

V Dzień

Śniadanie. Przejazd do San Marino. Spacer po najstarszej w Europie miniaturowej republice. Czas na plażowanie i wypoczynek.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI Dzień 

Śniadanie. Przyjazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego, historyczne centrum oraz Piazza delle Erbe. Obiad. Przejazd do Wenecji. Rejs łódką turystyczną na Plac Św. MarkaSpacer po dzielnicy San Marco z przepiękną  bazyliką, Pałacem Dożów  i Wieżą Dzwonniczą. Następnie udamy się na najbardziej znany most – Most Westchnień. Wyjazd w kierunku kraju.wenecja-2

VII Dzień

Przyjazd do Wiednia. Przyjazd na Wzgórze Kahlenberg wznoszące się na wysokość około 500 m n.p.m., na północno-wschodnim krańcu Lasku Wiedeńskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na miasto oraz jego przedmieścia. Z tego wzgórza w roku 1683 Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Następnie krótki spacer po mieście. Planowany przyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Cena obejmuje:

 • transport autokarem klasy lux (WC, barek, klimatyzacja, video)
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje
 • 4 noclegi – hotele klasy 2* lub 3* (pokoje 2,3 i 4 – osobowe )
 • Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard
 • opiekę pilota

 

UWAGA! ZAPISY PROWADZI ks. Mariusz Kałka i Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop